Já a Vánoce

Miluji vánoční tradice a přípravy s nimi spojené. Pečení cukroví, výzdoba domova, lámání si hlavy nad dárky
a jejich aranžování. Hraní a zpívání koled, sledování pohádek, bruslení a sáňkování.

​Každý rok se s Vánoci s lítostí loučím a právě proto, že jim patří jen několik dní v roce, těším se na ně
a připravuji se vždy tak, jako bych je měla zažít poprvé.

Právě proto, že jsem se narodila v zimě, snad už bylo dopředu jasné, že mým nejoblíbenějším obdobím v roce budou Vánoce. Miluji ten kouzelný čas, kdy krajina okolo nás spí pod sněhovými peřinami a já se v hřejivém teple domova mohu scházet se svými nejbližšími a se členy rodiny, kteří žijí mimo Českou republiku, a proto je pro nás vánoční čas ještě vzácnější a výjimečnější. 

O mně

Jmenuji se Alena Kozáková. Už, než jsem přišla na svět, obklopovala mě hudba ze všech stran, především díky tatínkovi a dědečkovi, oběma výborným muzikantům. A tak moje cesta získala rychle jasný směr. Ke klavíru jsem usedla ještě dřív, než jsem uměla číst a psát. Ve stejnou dobu jsem začala navštěvovat dramatický umělecký soubor Hlásek
v Milevsku a sen po zpěvu a hře na kytaru se stal skutečným zásluhou vystupování s kapelou The Gentleman na nejrůznějších akcích a zábavách.

Duše umělce se nenechala zapřít ani když moje srdce našlo, vedle hudby, místo i pro druhou rodinnou vášeň, kterou je sport. Po gymnáziu jsem vystudovala Fakultu Tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kde nyní vyučuji a působím jako odborná asistentka. Než jsem se jí však stala, pracovala jsem během doktorského studia jako redaktorka a reportérka sportovního zpravodajství TV Nova.

Celý svůj dosavadní život spolupracuji se svým tatínkem Jaromírem na nejrůznějších hudebních projektech. A protože mě táta zná ze všech nejlépe, věděl, že jednou z největších radostí jsou pro mě Vánoce a prožitky s nimi spojené. Sám říká, že ani neví, jak se to stalo. Zkrátka usedl ke klavíru
s papírem v ruce a vzpomínky na rodinné vánoční svátky, kdy jsme byly se ségrou ještě děti, zhmotnil
v nádherné a jedinečné vánoční melodie a texty. Když mi je pak hrál a zpíval, bylo jasné, že si je nemůžeme nechat jen pro sebe v šuplíku a rozhodli jsme se o ně podělit se všemi, kteří milují kouzelný čas Vánoc.

Management, PR: Jaromír Kašpar

+420 607 509 653

allymanagement@seznam.cz